Saltar al contenido principal

EP narė L. Andrikienė: Ši kadencija pilna iššūkių. – Pokalbis radijo FM99 laidoje "Europos Parlamentas iš pirmų lūpų". 2016 07 27.

|   EP

Klausykite čia: 
http://www.fm99.lt/europos-parlamentas-is-pirmu-lupu-laima-andrikiene-si-kadencija-pilna-issukiu/ 

L. Andrikienę kalbina žurnalistas Liudas Ramanauskas.   

 

Europos Parlamento narė Laima Andrikienė po pertraukos sugrįžusi į darbą EP pastebi, jog lyginant praėjusios ir šios kadencijos darbą, jis skiriasi. „Praejusios kadencijos darbą galima galima vadinti net nuobodžiu. O ši kadencija- pilna iššūkių“. Tai lemoi itin nerami geopolitinė situacija – terorizmo atakos Nicoje, Vokietijoje, perversmas Turkijoje, kiti įvykiai.

Anot Laimos Andrikienės, „Europos Prarlamentas į situaciją stengiais reaguoti greitai, šaukiami nepaprastieji posėdžiai, bendraujama su eurokomisarais, aikinamasi, kaip vertinti situaciją šalyse, kokių priemonių reiktų imtis. Tai ypač aktualu kalbant apie Turkiją, kuri buvo pasirengusi tapti ES nare. Tačiau Turkijos vyriausybės kai kurie svarstymai (pvz. mirties bausmės gržinimas), nesuderinami su ES politika“.

Itin didelis Europos Parlamento galvos skausmas – BREXI. Jungtinės Karalystės psrendimas pasitraukti iš Europos Sąjungos kelia itin daug problemų.  Anot EP narės, „jei manęs būtumėte paklausę anksčiau ir paprašę įvardinti šalį, galinčiaą trauktis iš ES, jokiu būdu nebūčiau įvardijusi šios šalies ( red. JK),  kaip noričios išeiti iš Europos Sąjungos. Gaėjau galvoti apie Kiprą, gal Graikiją, bet ne apie Jungtinę Karalystę.“

„Lietuvai derantis su JAV dėl laisvosios prekybos sutarties, JK referendumo rezultatai  turi labai didelę reikšmę. Iškilo daug klausimų, todėl praktiškai derybos turi būti stabdomos“, – nuogastavo EP narė Laima Andrikienė.

Dar viena pokalbio tema – Šv. Jokūbo kelias,  esantis dar viena jungtimi, kuri Lietuvą sieja su senąja Europa. Lietuva priimta į šv. Jokųbo federaciją.  Laukiama kelionių organizatorių, kuriems būtų galima parodyti besidriekiančio per Lietuvą ir Dzūkiją kelio vietas, pristatyti infrastruktūrą.  „Tai galėtų tapti piligrimų kelionių vieta, o tai būtų naudinga Lietuvai“, pasakojo Šv. Jokūbo kelio draugų parlamentinės grupės narė Laima Andrikienė.

Beje, Lietuvoje pristatyta naują, 172 puslapių  dvikalbė (lietuvių ir anglų), gausiai iliustruotą  knyga „Šv. Jokūbo kelio šviesa / The Light of St. James Way“